CitraFleet

W dniu poprzedzającym badanie należy rano zjeść lekkostrawne śniadanie – jogurt lub kleik na wodzie. Około godziny 13.00/14.00 na obiad: bulion (bez dodatków).

Opis przygotowania roztworu CitraFleet: o wyznaczonej godzinie należy wsypać zawartość 1 saszetki do szklanki zimnej wody (około 150ml), mieszając przez około 2 – 3 minuty. Mętną zawiesinę należy wypić natychmiast po przygotowaniu.

Ważne! W trakcie stosowania preparatu, w celu skutecznego działania leku, prawidłowego oczyszczenia jelita oraz właściwego nawodnienia organizmu należy wypijać około 250 ml, czyli szklankę wody lub innego klarownego płynu na godzinę, około 2 litry po każdej dawce.
Po przyjęciu pierwszej dawki preparatu nie należy przyjmować już żadnych posiłków!

BADANIE W GODZINACH 8.00 – 12.00
W dniu poprzedzającym badanie o godzinie 16.00 należy według powyższego opisu rozpuścić i wypić 1 saszetkę preparatu. Drugą saszetkę, w taki sam sposób należy przygotować i wypić o godzinie 22.00 (należy zachować odstęp między pierwszą a drugą saszetką od 4 do 6 godzin). Należy pamiętać o wypiciu 2 litrów płynu po każdej dawce.

BADANIE W GODZINACH 12.00 – 15.00
W dniu poprzedzającym badanie o godzinie 22.00 należy według powyższego opisu rozpuścić i wypić 1 saszetkę preparatu. Drugą saszetkę, w taki sam sposób należy przygotować i wypić o godzinie 07.00 rano w dniu badania. Należy pamiętać o wypiciu 2 litrów płynu po każdej dawce.

BADANIE W GODZINACH 15.00 – 20.00
W dniu badania o godzinie 06.00 należy według powyższego opisu rozpuścić i wypić 1 saszetkę preparatu. Drugą saszetkę, w taki sam sposób należy przygotować i wypić o godzinie 12.00 (należy zachować odstęp między pierwszą a drugą saszetką od 4 do 6 godzin). Należy pamiętać o wypiciu 2 litrów płynu po każdej dawce.

Szanowni Pacjenci,

W związku z zagrożeniem epidemią Koronawirusa, informujemy, iż wszystkie zaplanowane w terminie do 19 kwietnia świadczenia medyczne wykonywane w ramach Poradni Gastrologicznej oraz Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego, zostają odwołane i przełożone na najbliższy możliwy termin.

Kontakt z rejestracja będzie możliwy tylko telefonicznie pod numerem +48 667 874 964. Prosimy nie przychodzić do Placówki.

W przypadku potrzeby odbioru wyników, prosimy przesłać zapytanie za pośrednictwem formularza kontaktowego, który znajduje się na naszej stronie w zakładce Kontakt lub bezpośrednio na adres: rejestracja@gastromed.katowice.pl.

Ze względu na Państwa bezpieczeństwo prosimy o zastosowanie się do powyższych zaleceń.