FORTRANS

W dniu poprzedzającym badanie należy rano zjeść lekkostrawne śniadanie – jogurt lub kleik na wodzie. Około godziny 13.00/14.00 na obiad: bulion (bez dodatków).

Opis przygotowania roztworu: 1 saszetkę preparatu należy rozpuścić w jednym litrze niegazowanej lub przegotowanej wody.

BADANIE W GODZINACH 8.00 – 13.00
W dniu poprzedzającym badanie o godzinie 16.00 należy rozpocząć przygotowanie do badania preparatem. W ciągu 4-5 godzin należy wypić wszystkie 4 dawki przygotowanego roztworu, wypijając szklankę co 15-20 minut.

BADANIE W GODZINACH 13.00 – 16.00
W dniu poprzedzającym badanie o godzinie 16.00 należy rozpocząć przygotowanie do badania preparatem. W ciągu 2-3 godzin należy wypić 2 dawki przygotowanego roztworu, wypijając szklankę co 15-20 minut. Kolejne 2 dawki, należy wypić w dniu badania w ten sam sposób, rozpoczynając o godzinie 8.00 rano.

BADANIE W GODZINACH 16.00 – 20.00
W dniu badania o godzinie 6.00 rano należy rozpocząć przygotowanie do badania preparatem. W ciągu 4-5 godzin należy wypić wszystkie 4 dawki przygotowanego roztworu, wypijając szklankę co 15-20 minut.

Od chwili wypicia Fortranu nie można już nic jeść. W dniu badania można pić wodę niegazowaną do 2 godzin przed badaniem.

Smak roztworu można poprawić dodając sok z cytryny. Dodatkowo roztwór należy zapijać niesłodzoną herbatą lub wodą niegazowaną.

W przypadku silnego bólu brzucha podczas przygotowania preparatem Fortrans można zażyć
1 tabletkę No-Spy i zrobić godzinną przerwę.

Szanowni Pacjenci,

W związku z zagrożeniem epidemią Koronawirusa, informujemy, iż wszystkie zaplanowane w terminie do 19 kwietnia świadczenia medyczne wykonywane w ramach Poradni Gastrologicznej oraz Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego, zostają odwołane i przełożone na najbliższy możliwy termin.

Kontakt z rejestracja będzie możliwy tylko telefonicznie pod numerem +48 667 874 964. Prosimy nie przychodzić do Placówki.

W przypadku potrzeby odbioru wyników, prosimy przesłać zapytanie za pośrednictwem formularza kontaktowego, który znajduje się na naszej stronie w zakładce Kontakt lub bezpośrednio na adres: rejestracja@gastromed.katowice.pl.

Ze względu na Państwa bezpieczeństwo prosimy o zastosowanie się do powyższych zaleceń.